Apie projektą Heuropa!

Kas yra Heuropa! ir kam tai skirta?

Su Heuropa! vaikai, augantys dvikalbėse šeimose, žaidimų pagalba mokosi jų (antrosios) gimtosios kalbos. Heuropa! siūlo kalbos kursą internetu ir mokymosi medžiagą trims amžiaus grupėms – nuo priešmokyklinio amžiaus iki paauglystės. Be to, tėvai ir mokytojai gali savo vaikams iš pateiktos mokymosi medžiagos sudaryti individualų mokymosi kursą. Interaktyvūs kalbos žaidimai, vaizdžios iliustracijos ir fantazijos kupinos istorijos bei situacijos kviečia mokytis kalbėti ir atpasakoti.

Heuropa! – tai fantazijos šalis, grindžiama žaidimais be smurto, todėl ankstyvasis kalbų mokymasis nesukelia jokio streso ir tampa linksma ir sėkminga pramoga visiems.

Heuropa! kuriama tarptautinės komandos, kurią sudaro tyrimų, mokymo ir medijų ekspertai. Projekto Heuropa! įgyvendinimą remia Europos Sąjunga.

Kokia yra projekto Heuropa! koncepcija?

Mes siekiame, kad jauniesiems mokiniams būtų smagu mokytis savo kalbą ir jie tai darytų noriai bei niekieno neverčiami. Tai yra viena iš svarbių sąlygų, kad ankstyvasis kalbų mokymasis būtų sėkmingas. Todėl mes koncentruojamės į:

  • motyvuojančius ir atpildą teikiančius žaidimus
  • detalius paveikslėlius ir trumpas istorijas, kurios skatina ne tik fantazuoti, bet ir kalbėti
  • kalbinį įnašą - klausymui, o vyresniems vaikams ir skaitymui, kuris taip pat leistų jiems patiems atrasti žodžių jungimo ir kalbos struktūros taisykles

Taip pat mes norime, kad pateiktą medžiagą būtų galima naudoti bendrose pamokose (pvz. savaitgalinėse mokyklėlėse). Todėl Heuropa! siūlo užduočių lapus, kuriuose pateikiami iš žaidimų pažįstami personažai ir situacijos. 

Pagrindai

Atlikę poreikių analizę nustatėme, kokie gebėjimai turėtų būti ypatingai skatinami, kaip tėvai turėtų padėti savo vaikams mokytis kalbų ir kokios medžiagos bei pratimų formos jie pageidautų.

Apklausos rezultatų santrauka.

Rezultatų analizė ir jos įtraukimas į diskusiją dėl ankstyvosios dvikalbystės ir daugiakalbystės (vokiečių kalba)

Rengdami temas ir formuodami pagrindinius tematinius kiekvienos amžiaus grupės aspektus orientavomės į bendruosius mokymo planus lenkų užsienio mokyklose ir „Čekijos mokykloje be sienų“.

Visi Heuropa! mokymo žaidimai aprašyti labai išsamiai, remiantis minėtais mokymo planais. Todėl žaidimus galima rinktis pagal temą, pasiruošimą, pagal tai, ko norima išmokti kita kalba (pvz. kaip pasisveikinti, kaip parašyti atviruką ir t.t.) ir kitokius kalbos ypatumus.

Į viršų